آموزش تنظیمات سئو در جوملا


 سئو جوملا


احتمالا شما که در حال خواندن این مطلب هستید، سیستم مدیریت محتوای جوملا را برای طراحی سایت خود انتخاب کرده اید. همچنین یک قالب آماده زیبا را نیز خریداری و تمام محتوای مورد نظر خود را در آن وارد کرده اید. در حال حاضر نیز آماده در دسترس قرار دادن سایت خود به صورت عمومی و به روی کاربران مشتاقی هستید که علاقه مندند از محتوای شما استفاده کنند.

مشکلی که در اینجا به وجود می آید (مخصوصا اگر از قالب پیشفرض جوملا استفاده کرده اید)، اینست که کاربران، سایت شما را در صفحات اول جستجو مشاهده نمی کنند چون که پروسه سئو جوملا هنوز انجام نشده است. در مقایسه با رقیب اصلی جوملا یعنی وردپرس، این سیستم مدیرت محتوا به صورت پیشفرض چندان مورد پسند موتورهای جستجو نیست و نیاز به تغییراتی دارد.


در صورتی که می خواهید یک سایت منطبق با پارامترهای موتورهای جستجو داشته باشید نیاز به اقداماتیست که از ابتدا بایست انجام شود. ما این اقدامات را در 11 مرحله خلاصه کرده ایم تا پس از رعایت آنها سئو وب سایت جوملایی شما تضمین شود. همچنین با توجه به تبحر تیم رادزاد در زمینه سئو جوملا می توانید با ما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.


اگر هاست خود را از نوع ویندوزی انتخاب کرده اید، از همین ابتدا می بایست خدمتتان عرض کنیم که با مشکلات عدیده زیادی روبرو خواهید شد.

علت این گفته، عدم تطابق صحیح هاست های ویندوزی با قابلیت URL Rewriting است که در جوملا صورت می گیرد. در نتیجه از یو آر ال های تمیزی نمی توانید بهره ببرید. در بسیاری موارد نیز مشاهده شده که نصب جوملا در سرور های ویندوزی با اشکلاتی همراه شده است.

به همین خاطر به طور اکیدی به شما توصیه می کنیم که حتما سایت جوملایی خود را بر روی سرورهای لینوکسی نصب کنید. سرورهایی که از سیستم آپاچی یا لایت اسپید استفاده می کنند و مود Rewrite در آن از قبل نصب شده است. در غیر این صورت در سئو جوملا با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد.

به این خاطر که بتوانیم یو آر ال های تمیز و کوتاه تری ایجاد کرده و قابلیت URL Rewriting را بتوانیم فعال کنیم در ابتدا فایل Htaccess.Txt را به .Htaccess تغییر نام دهید. در غیر این صورت یو آر ال های سایت همراه با عبارت Index.Php خواهد بود که جز یو آر ال های مورد پسند گوگل نیست.

 گزینه “Search Engine Friendly URLs” تمام کاراکترهای نامفهومی که در یو آر ال ها ایجاد می شود را حذف کرده و از نام آیتم های منو در یو آر ال ها استفاده می کند. URL Rewriting نیز عبارت Index.Php را از یو آر ال ها حذف می کند.

تغییر بقیه گزینه ها در زیر این تنظیمات به شما وابسته است. به عنوان مثال می توانید نام برند یا وبسیات را در ابتدا یا انتهای عنوان هر صفحه اضافه کنید. مخصوصا اگر دارای مطالب زیادی در وبسیات هستید می توانید این گزینه را فعال کنید.

این یکی از موارد سئو جوملاست که همواره ما را سردرگرم می کند. در فایل تولید شده در هنگام نصب از طرف جوملا برای Robots.Txt یکی از خطوط مربوط به پوشه تصاویر است که از دسترسی موتورهای جستجو به این فولدر جلوگیری می کند. در واقع به موتورهای جستجو اجازه ایندکس و بررسی تصاویر را نمی دهد. البته این مورد در اکثر قالب های آماده تصحیح می شود.

همانطور که میدانید تصاویر سایت در صورت بهینه بودن، می توانند ترافیک زیادی برای شما به ارمغان بیاورند و این چیزی نیست که ما بخواهیم از آن جلوگیری کنیم.

اگر بهترین بهینه سازی را برای تصاویر سایت فراهم کرده باشید و مانع از دسترسی گوگل به تصاویر شوید، این بهینه سازی ها هیچ فایده ای نخواهند داشت. پس اکیدا توصیه می کنیم که این خط را از فایل Robots.Txt پاک کنید.


بنابراین به شدت نصب این کامپوننت را به شما توصیه می کنیم.

این نکته مختص سئو جوملا نیست و در همه سایت ها می بایست رعایت شود. با استفاده از ویرایشگر JCE متن جایگزین یا همان تگ Alt به همه عکس ها اضافه کرده و ابعاد تصویر را نیز در هنگام آپلود آنها ذکر کنید.

ذکر ابعاد تصاویر موجب می شود که جای خالی مناسب قبل از بارگذاری عکس ها برای آنها ایجاد شود و این کار به روند صحیح بارگذاری صفحات کمک زیادی می کند. همچنین موجب افزایش سرعت بارگذاری نیز در حد کمی می شود.


با اینکه متای کلمات کلیدی دیگر منسوخ شده است، اما متای عنوان صفحه و توضیحات آن، همچنان بسیار در سئو جوملا و هر سایت دیگری پر اهمیت هستند. در این زمینه ما کامپوننت SEO Boss را به شما پیشنهاد می کنیم که بسیار کاربردیست. تنها ویژگی ما از این کامپوننت استفاده می کنیم، قابلیت مدیریت تگ های متاست که کار با آن بسیار خوش دست است.

در حالت عادی برای ویرایش توضیحات متای هر صفحه می بایست به آیتم منو یا صفحه آن مطلب رفته و از آنجا توضیحات متا را تصحیح کنیم. با استفاده از این کامپوننت توضیحات متای تمام صفحات به صورت یکجا برای شما نمایش داده می گردد و به همین خاطر خیلی سریع می توانید توضیحات متای مورد نظر خود را وارد کنید.


تنها عیب این کامپوننت احتمالا می تواند عدم سازگاری آن با دیگر کامپوننت های سایت جوملایی شما باشد و به دفعات گزارش شده که بعضی از کامپوننت ها با SEO Boss سازگاری ندارند. برای این گونه کامپوننت های ناسازگار، مستقیما بایست به تنظیمات آنها رفته و از طریق تنظیمات خودشان توضیحات متا را عوض کنیم.

جوملا برخلاف وردپرس به صورت اتوماتیک این دو نسخه را به یکدیگر ریدایرکت نمی کند. این مسئله در صورت حل نشدن مشکل محتوای تکراری ایجاد می کند و راه حل آن تغییر تنظیمات در فایل .Htaccess است. برای ریدایرکت نسخه بدون Www به نسخه با Www کد زیر را در فایل .Htaccess وارد کنید:

RewriteEngine On


RewriteCond %{HTTP_HOST} !^Www.


RewriteRule ^(.*)$ Http://Www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]


و بالعکس برای ریدایرکت نسخه با Www به بدون Www کد زیر را وارد کنید:

RewriteEngine On


RewriteCond %{HTTP_HOST} Www.Yourwebsitehere.Com


RewriteRule (.*) Http://Yourwebsitehere.Com/$1 [R=301,L]


وقتی صحبت از وبسیات های مبتنی بر سیستم های مدیریت محتوا (مخصوصا جوملا) می شود، صفحات با محتوای تکراری و یکسان می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل گردد. یکی از بهترین راه حل های مقابله با این مشکل، لینک سازی داخلی است.

به این وسیله می توانید به صفحات مد نظر خود مثلا صفحات با www یا بدون www لینک دهید. مثالهای دیگر این مسئله شامل صفحات تمام شونده با اسلش یا بدون اسلش است، یا صفحات تمام شونده با .Html یا بدون است. همواره به ورژن صحیح آدرس های سایت لینک دهید.

به خاطر داشته باشید تا وقتی که لینکی از صفحات تکراری در سایت وجود نداشته باشد، گوگل نیز آن را پیدا نکرده و با مشکل صفحات تکراری رو به رو نخواهید شد.

شما نمی توانید نوع لینک دادن دیگران به سایت خود را کنترل کنید، اما می توانید با استفاده از ریدایرکت های 301 نسخه هایی از صفحات را که مد نظر شما نمی باشد به نسخه های صحیح ریدایرکت کنید.


در آپدیت های جدید جوملا مشکل سرعت سایت به کلی حل شده و شاید بهتر از سایر سیستم های مدیریت محتوا نیز شده باشد. در آزمایش های زیادی که توسط توسعه دهندگان انجام شده، سرعت جوملا 3 بیشتر از سایر سیستم های مدیریت محتوا نیز ارزیابی شده است.

در حالت کلی با استفاده از سه پارامتر ایجاد کش برای فایل های سایت، فعال کردن Gzip و فشرده سازی عکس ها می توانید سرعت بارگذاری سایت را به طور چشم گیری افزایش دهید.

بدون اینکه بخواهیم وارد جزییات شویم، قصد داریم تا نحوه فعال کردن این قابلیت را به شما بگوییم. فعال کردن کش باعث می شود که مرورگر فایل های سایت را بر اساس نوع آن فقط یک بار دانلود کرده و در دفعات بعد از نسخه دانلود شده آنها استفاده کند و به این ترتیب سرعت بارگذاری سایت بسیار بهبود می یابد. زمان دانلود مجدد آنها نیز با تصمیم خودتان تنظیم شود. پیشنهاد ما برای فعال سازی کش، اضافه کردن کد های زیر به انتهای قسمت فایل .Htaccess است.

 ExpiresActive On


ExpiresByType Text/Html “Access Plus 1 Seconds”


ExpiresByType Image/Gif “Access Plus 1 Years”


ExpiresByType Image/Jpeg “Access Plus 1 Months”


ExpiresByType Image/Png “Access Plus 1 Months”


ExpiresByType Text/Css “Access Plus 1 Months”


ExpiresByType Text/J-avascript “Access Plus 1 Months”


ExpiresByType Application/X-Javascript “Access Plus 1 Months”


ExpiresByType Image/Ico “Access Plus 1 Months”


شما به سلیقه خود می توانید زمان کش هر نوع فایلی را کوتاه تر یا بلند تر کرده و یا اصلا کش آن را غیرفعال کنید.

یکی از راه های بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت و بالطبق ارتقا سئو جوملا، فعال کردن قابلیت Gzip در آن است. این کار صرفا یک بار و در شروع کار وبسیات انجام می شود.


برای فعالسازی Gzip به تنظیمات کلی جوملا رفته و در سربرگ سرور، قابلیت Gzip را فعال کنید. ذکر این نکه ضروریست که این قابلیت تنها در صورتی کار می کند که Mod_gzip در سرور شما نصب شده باشد. بسته به قابلیت های هاست شما، می توانید مقدار فشرده سازی را نیز از طریق کنترل پنل هاست تغییر دهید. در دسترس بودن این تنظیمات کاملا به هاست شما بستگی دارد و در صورت عدم وجود چنین تنظیماتی می توانید با هاست خود ارتباط برقرار کنید.

بهینه سازی تصاویر از کارهاییست که هر طراح سایتی فارغ از اینکه از جوملا یا هر سیستم دیگری استفاده می کند، نسبت به آن می بایست توجه زیادی داشته باشد. سایت های بسیاری دیده شده است که مثلا یکی از عکس های آن 350 کیلو باییت حجم دارد، در حالی که با بهینه سازی و فشرده کردن می توان حجم عکس را بدون از از دست دادن کیفیت، حجم آن را به 25 کیلوبایت رساند. اگر با نرم افزارهایی مانند فوتوشاپ آشنا نیستید اصلا نگران نباشید. همانطور که وبسیات Google PageSpeed Insights را در مطلب ابزارهای سئو هم معرفی کردیم، میتوان با استفاده از این ابزار نسخه بهینه عکس های هر صفحه را به صورت یک جا دانلود کرد.

با استفاده از روش های بالا و کمی تغییرات کوچک دیگر، بارها ما توانسته ایم امتیاز 95 به بالا را برای سایت های جوملایی کسب کنیم که این عدد برای جوملا از بسیاری از سایت های مشابه وردپرسی که با آنها کار کرده ایم بیشتر بوده است.

کامپوننت OSmap به جرات بهترین کامپوننت ساخت نقشه سایت در جوملا است. این کامپوننت نقشه های سایت XML و HTML را به راحتی برای سایت شما می سازد و دارای پلاگین های زیادی برای سازگاری با دیگر کامپوننت های معروف جوملا مانند Virtuemart و Sh404sef است.

برای ساخت نقشه سایت بعد از نصب این کامپوننت به تنظیمات آن بروید، منوهای مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از تعیین اولویت بر روی گزینه ذخیره کردن، کلیک کنید. همچنین می توانید یک آیتم منو برای نقشه سایت HTML بسیازید و آن را در مکان مورد نظر خود قرار دهید. بعد از ساخت نقشه سایت XML آدرس آن را از طریق وبمستر گوگل، به آن اطلاع دهید.

از جوملا 2.5 به بعد، سئو جوملا بسیار آسانتر شده است و شاید نیازی به پلاگین های اضافه نباشد. اما اگر می خواهید کنترل بیشتری بر روی سئو سایت جوملایی خود داشته باشید، دو تا از بهترین کامپوننت های سئو جوملا را در ادامه به شما معرفی می کنیم:

با رعایت نکات بالا به جرات می توان گفت سئو داخلی سایت جوملایی شما 100 درصد تضمین می شود. البته نکات زیادی در زمینه سئو جوملا وجود دارد اما مابقی آن ها شاید برای همه سایت ها درست نباشد و با توجه به تغییرات الگوریتم گوگل در آینده، آن دستورالعمل ها نیز دیگر ارزشی نداشته باشند. بنابر این برای ارتقا سئو جوملا، بهترین کار رعایت نکات تضمین شده بالاست که در بالا معرفی کردیم.

امیدواریم بعد از خواندن این مطلب سئو جوملا شما بهبود پیدا کند و سایت شما رتبه بهتری در صفحات جستجو کسب کند. در صورت نیاز به سئو تخصصی جوملا که یکی از مهارت های اصلی تیم رادزاد است، با ما تماس بگیرید تا از مشاوره سئو رایگان ما بهره ببرید.

هم اکنون با ما تماس بگیریدکلا  اگه از سیستم مدیریت محتوای جوملا برای مدیریت سایت خودتون استفاده میکنید، حتما باید به فکر سئو جوملا باشید تا بتونید در صفحات اول گوگل دیده بشید. در مقایسه با سیستم وردپرس که خیلی وقت ها سایت هایی که با وردپرس بالا میان بدون سئو پیشرفت خوبی میکنند و در گوگل جایگاه خوبی دارند، جوملا اصلا اینطوری نیست. البته شاید جوملا دوستان بگن چون خودش وردپرس را دوست داره اینو میگه ولی نه این حاصل تجربه خودم به تنهایی نیست و خیلی از بزرگان اینترنت که اصلا کارشون با جوملا هست هم این قضیه را قبول دارند.

حالا بریم سراغ مراحل ساده ای که با اونها میتونید جوملا را هم برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید:

۱- هاست مناسب سایت های جوملا هاست شما باید روی سرورهای آپاچی با قابلیت mod_rewrite باشه. دلیل اون هم کارکرد بهتر کامپوننت های سئو و همچنین خاصیت بازنویسی آدرس های اینترنتی در جوملا هست.

۲- تغییر نام فایل htaccess.txt به .htaccess از اونجایی که میخوایم قابلیت بازنویسی url ها را فعال کنیم نیازه که حتما این کار انجام بشه.

۳- سئو کردن لینک ها


لازمه که در تنظیمات جوملا قابلیت url های مورد علاقه موتورهای جستجو و یا همون Search Engine Friendly URLs و همچنین بازنویسی url ها فعال بشه. توجه کنید همونطور که گفتیم برای این مورد دوم نیازه که هم تو سرور شما قابلیت mod_rewrite فعال باشه و همچنین فایل htaccess تغییر نام داده بشه. مورد سوم در مورد اضافه کردن پسوند به آدرس های سایت هست. مثلا گذاشتن .html در آخر نوشته ها که اهمیت زیادی نداره! گزینه چهارم هم برای سایت های فارسی زبان باید فعال بشه که از یونیکد تو آدرس لینک پشتیبانی بشه. مورد پنجم هم که مربوط به اضافه کردن نام سایت به عنوان نوشته هاست که به نظر من اون هم غیر فعال باشه. چون باعث میشه عنوان طولانی بشه و شاید قسمت اصلی عنوان نوشته توسط روبوت ها دیده نشه!

۴- اصلاح فایل Robots.txt تو فایل Robots.txt که جوملا بصورت خودکار ایجاد میکنه یک اشتباه خیلی بزرگ دیده میشه. اونهم اینکه میاد و جلوی دسترسی روبوت ها به پوشه تصاویر را میگیره! و خوب همه ما میدونیم که اگه تصاویر تو گوگل ایندکس بشه میتونه بازدید خیلی خوبی به سایت وارد کنه. برای همین فایل Robots.txt را باز کنید و خطی که نوشته /images/ را حذف کنید.

۵- نصب JCE Editor


دلیل اینکه پیشنهاد نصب این برنامه داده میشه اینکه به شما یک امکان خیلی خوب میده. اون هم اینکه وقتی عکس را آپلود کردید میتونید متن جایگزین و همچنین سایز عکس را وارد کنید تا در کدها نمایش داده بشه. این ۲ تا مورد از موارد اصلی هستند که تمام سایت های بررسی سئو سایت به عدم رعایت اون امتیاز منفی میدن!

۶- قرار دادن متن جایگزین و سایز تصاویر حالا که JCE Editor را نصب کردید میتونید تصاویر قبلی را هم به روز رسانی کنید و در آن ها هم متن جایگزین و سایز تصاویر را وارد کنید.

 


۷- مدیریت متاتگ ها متا تگ ها بخش مهمی از سئو سایت هستند. البته متا تگ کلمه کلیدی دیگه ارزش آنچنانی نداره و به نوعی کار کردن روی اون تلف کردن وقت هست ولی خوب متا تگ های Title و Description اهمیت زیادی دارند. حالا مشکلی که وجود داره اینکه برای ویرایش این متا تگ ها باید برید دونه دونه مقالات را باز کنید تا بتونید متا تگ ها را ویرایش کنید (این مشکل تو وردپرس هم وجود داره!). ولی من حالا افزونه ای بهتون معرفی میکنم که کار شما را راحت میکنه. افزونه SEO Boss تمام متا تگ های نوشته ها را یکجا برای شما میاره تا کارتون خیلی راحت بشه و در یک صفحه تمام متا تگ ها را ویرایش کنید.

 


قسمت دوم آموزش سئو جوملا آماده شده. لطفا برای خواندن ادامه آموزش کلیک نمایید.
ممنون مفید بود


بسیار عالی و مفهومی ممنونم امیر خان.


ارادت داریم آقا مصطفی


با سلام ضمن عرض تشکر می خواستم به اطلاع برسانم که هیچ کدام از لینک دانلود نرم افزارهای که معرفی کردید آن مطلب داخل آن وجود ندارد لطفا لینک جدید معرفی کنید متشکرم

سلام لینک ها درسته دوست عزیز.سیستم کوتاه کننده هستند.باید صبر کنید تبلیغ تمام بشه و بالای سایت بر روی دکمه رد کردن تبلیغ کلیک کنید تا بره صفحه دانلود افزونه

بسیار خوب و آموزنده بود موفق باشید.


عزیز، فقط می تونم بگم: ” خدا خیرت بده”.


بسیار سپاس 😉


ممنون مسعود جان


سلام خسته نباشید من این عمل mod-rerwite رو طبق دستور فعال کردم اما صفحات داخلی سایت باز نمی شن چی کار کنم درست شه

سلام مورد mod-rerwite را که شما نمیتونید و هاست براتون فعال میکنه منظورتون url rewriting هست؟

دوست عزیز بایدنام فایل htaccess.txt را به .htaccess تغییر دهید. کدهای درون این فایل را هم باید تغییر بدید چون کدها ۴۰ تا ۵۰ خطه من اینجا نمینویسم ولی خودتون میتونید سرچ کنید کدهای htaccess برای mod-rewrite یا سرچ های دیگر

تشکر ، مطلب مفیدی بود ولی راجع به سئو جوملا بیشتر مقاله ارائه بدین

به روی چشم علی جان


خیلی خوب بود


ممنون از مقاله خوب شما


بازتاب: سئو سایت جوملا – خرید هاست / خرید سرور / ادمین وب هاست

باسلام عالی بود ممنون میشم سئو وردپرس رو هم درسایت بزارید موفق باشید

سلام . ممنون. نکات آموزنده ای بود.


ممنون از سایت خوبتون


وب سایت سئو فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۸۹ بعنوان اولین مرکز تخصصی بهینه سازی وب سایت در ایران آغاز نمود و از همان ابتدا تا به امروز در کنار ارائه خدمات متنوع در زمینه سئو و ارائه آموزش های رایگان، مفتخر به همکاری با بسیاری از شرکت ها، کارخانجات و وبمستران ایرانی گردیده است.

چشم انداز وب سایت سئو، رساندن وب سایت های با کیفیت به جایگاه اصلی و درخور تلاش آن ها می باشد، تا کابران بتوانند بهترین تجربه را از جستجو خود داشته باشند و در این راه با تمام توان و تلاش در حال حرکت می باشیم.


  


پس از نصب جوملا و قبل از ایجاد هرگونه پست و یا ایجاد آیتم منو لازم است ابتدا سئو را فعال نمایید..

جهت فعال کردن سئو جوملا به صورت زیر عمل نمایید


 


ابتدا وارد پنل مدیریت جوملای خود شوید و به قسمت تنظیمات کلی سایت رفته و سپس در قسمت تنظیمات سئو، گزینه های مربوط به سئو را دقیقا مطابق تصویر زیر تنظیم نمایید

  


1- گزینه “آدرس های بهینه برای موتورهای جستجو” را بر روی بلی تنظیم نمایید

2- گزینه “استفاده از mod_rewrite” را بر روی بلی تنظیم نمایید

3- گزینه “افزودن پسوند به آدرس ها” را بر روی بلی تنظیم نمایید

4- گزینه “نام مستعار یونیکد” را بر روی خیر تنظیم نمایید

5- گزینه “نام سایت در عنوان صفحات” را روی خیر تنظم نمایید

 


سپس تنظیمات را ذخیره نمایید و وارد پنل مدیریت هاستینگ خود شوید سی پنل یا دایرکت ادمین و سپس در روت هاست خود وارد شوید (منظور قسمتی است که فایل های جوملا در آنجا قرار دارند) و فایل htaccess.txt را به htaccess. تغییر نام دهید. دقت نمایید که نقطه می بایست به همین صورت و از سمت چپ اول نام قرار بگیرد.

 


با انجام این دو کار سئو جوملا فعال شده و لینک های شما بر فرض مثال به صورت زیر خواهند شد

www.domain.com/jooml-seo.html


 


در صورتی که پس از فعال کردن سئو لینک های مطالب و یا منو سایت شما با خطای 404 مواجه شد می بایست در فایل htaccess. کد Options +FollowSymLinks را پیدا کنید و یک علامت # قبلش قرار بدید به اینصورت Options +FollowSymLinks # و فایل رو ذخیره کنید تا مشکل برطرف شود.

 


موفق باشید.


گروه تخصصی هاست جوملا


 


 


 


خرید هاست


ثبت دامنه


هاست سی پنل ایران


هاست لینوکس آلمان


تلفن تماس: 4066 5329 -071


ایمیل: joomlahost.co [at] gmail.com


دفتر فروش: فارس- ایج- بلوار بسیج- خیابان آزادی- دفتر فروش جوملا هاست

مراجعه حضوری در ساعات اداری و در محل دفتر فروش امکان پذیر می باشد.

__________________


© کلیه حقوق محفوظ و مرتبط به وب سایت جوملا هاست می باشد – 1390 – 1394

Copyright © 2012-2015 eig navid Co . All rights reserved


3 مهر 1394 – 13:18 – ارسال شده توسط عمار دارا

آیا شما صاحب کسب و کاری هستید که وب سایت شما با جوملا نوشته شده است؟ آیا شما بدنبال سئو سایت جوملا هستید؟ آیا شما می خواهید از آخرین تکنولوژی ها جهت سئو سایت جوملا بهره مند شوید؟ جهت بهره مندی از این اطلاعات می توانید این مقاله را دنبال کنید.


برای سئو سایت جوملا داشتن یک تمپلیت خوب جوملا، robots.txt، نقشه سایت و آدرس های بهینه شده صفحات از مهمترین معیارها جهت بهینه سازی موتورها جستجو است. قرار گرفتن در رتبه های بالای موتورهای جستجو مخصوصا موتور جستجوی گوگل به این معناست که بازدیدکنندگان زیادی از سمت موتورهای جستجو به سمت وب سایت شما هدایت می شوند. این آرزوی هر صاحب کسب و کاری است که با سئو سایت خود بتواند بازدیدکنندگان زیادی را بسمت وب سایت خود هدایت نماید. در زیر به برخی از مهمترین معیارها جهت سئو سایت جوملا اشاره شده است.

جهت سئو سایت جوملا یکی از مهمترین معیارهای این است که آدرس صفحات خوانا و قابل درک برای موتورهای جستجو باشد. آدرس های بهینه شده توسط موتورهای جستجو ایندکس می شوند. سئو سایت شما با آدرسی شبیه زیر هیچ گاه بهبود داده نمی شود:


با تغییر آدرس بالا جهت خوانایی و کوتاه کردن آن و استفاده از کلمات کلیدی می تواند به بهبود سایت شما کمک نماید همانند آدرس زیر:

http://joomlashine.com/blogs/seo-tips


در ابتدا می بایست در تنظیمات جوملا بررسی نمایید که دو گزینه Search Engine Friendly URLS و Use URL rewriting فعال باشند، همانند شکل زیر:


همچنین جهت انجام برخی تغییرات در هسته بهینه سازی جوملا پیشنهاد می شود از برخی کامپوننت های بهینه سازی همچون sh404SEF استفاده نمایید. این کامپوننت آدرس های بهینه شده برای شما ایجاد نمی کند ولی به شما اجازه می دهد درخواست هایی که منجر به تولید خطاهای 404 می شود را نمایش دهد که شما براحتی متوجه این لینک های شکسته شوید و بتوانید این موارد را سریع برطرف نمایید.  این کامپوننت در سئو سایت جوملا موثر است و همچنین این قابلیت را فراهم می نماید که آدرس های قدیمی را براحتی بتوانید به آدرس های جدید تبدیل نمایید.


یکی از قسمت های مهم سئو سایت جوملا ایجاد یک فایل نقشه سایت جهت اطمینان از اینکه گوگل صفحات وب سایت شما را در فرایند Crawling براحتی تشخیص و آنها را ایندکس نماید.

Xmap یک افزونه برای جوملا می باشد که براحتی نصب شده و می تواند نقشه سایت به هر ترتیبی که مد نظرتان باشد را ایجاد نماید. Xmap دارای قابلیت های زیادی است و بعد از اینکه نقشه سایت را برای شما ایجاد نمود براحتی می توانید آن را به ابزار گوگل وبمستر تولز معرفی نمایید.

یکی دیگر از مهمترین فعالیت ها برای سئو سایت جوملا بهینه سازی عنوان و متا تگ توضیحات مربوط به هر صفحه می باشد. حداکثر طول عنوان هر صفحه می بایست 60 کارکتر و حداکثر طول متا تگ توضیحات 160 کاراکتر می تواند باشد. این موارد کمک می کند که هنگام مشاهده صفحات در موتورهای جستجو آدرس ها و توضیحات آنها از خوانایی بالایی برخوردار باشند.


تمامی تصاویر در وب سایت می بایست دارای برچسب alt باشند. برچسب alt در واقع یک متن جایگزین برای تصاویر می باشد که هنگامی که به هر دلیلی تصویر در صفحات بارگذاری نشد، این متن نمایش داده می شود. همچنین موتورهای جستجو از متن این برچسب نیز جهت ایندکس کردن تصاویر استفاده می کنند. در سئو سایت جوملا مربوط به تصاویر می بایست متن جایگزین بین 4 تا 8 کلمه باشد و حداکثر یک کلمه کلیدی در آن استفاده شده باشد. 

فایل robots.txt می بایست بدرستی تنظیم شود و آدرس هایی که می خواهیم موتورهای جستجو به آنها دسترسی نداشته باشند بدقت تنظیم شوند و دقت کافی داشته باشیم که در این فایل موتورهای جستجو به مسیر تصاویر موجود در سایت دسترسی داشته باشند در غیر اینصورت در سئو سایت جوملا شما تاثیرات منفی ایجاد خواهد شد.

استفاده از پلاگین های بهینه سازی راهی است که شما مطمئن شوید مطالبی که در وب سایت قرار داده شده است برای موتورهای جستجو بهینه است یا خیر. جهت سئو سایت جوملا پلاگین های زیادی وجود دارد که برخی از مهمترین آنها sh404SEF و Xmap می باشند که در قسمت بالا به آنها اشاره شده و دیگر پلاگین های مهم جوملا عبارتند از:

SEOSimple


Byebyegenerator


SEO-Generator


Zoo for JoomSEF


منبع خبر:


5 essential seo tips for joomla© تمام حقوق این وب سایت متعلق به سئوکار می باشد.

.Copyright © 2018 seokar, Inc. All Rights Reserved


 


راهنمای ساده برای سئو در جوملا


در اینجا قصد داریم که به چند نکته پیرامون سیستم مدیریت محتوای جوملا اشاره کنیم. این نکته ها طی سال ها کار و تجربه های مختلف بدست آمده و به شما ارائه شده اند.URL های جوملا که با موتورهای جستجو سازگاری دارند (Joomla Search Engine Friendly URLs) جوملا یک سیستم مدیریت محتوای فوق العاده است که به شما اجازه می دهد که تمام کارهای مربوط به وب سایتتان را مدیریت نمایید. به همین دلیل امروزه جوملا مورد توجه بسیاری از مشتریان طراحی سایت قرار گرفته است. اما هنگامی که جوملا را نصب می کنید، URL های سازگار با موتورهای جستجو به صورت پیشفرض در حالت فعال قرار ندارند و شما باید آنها را تنظیم نمایید. URL های سازگار با موتورهای جستجوی جوملا فقط برای سرور Apache کاربرد دارند. جوملا برای هدایت سرور به سمت فایل های صحیح، از mod_rewrite با استفاده از PHP بهره گیری می نماید. برای مسیرهای mod_rewrite تنها ۳ خط کد در htaccess. وجود دارد. در ادامه این مقاله را تا انتها دنبال نمایید تا مطمئن شوید که هنگام نصب جوملا از URL های موتور جستجو پسند (Search Engine Friendly URLs (SEF)) استفاده خواهید نمود. نحوه فعال سازی URL های موتور جستجو پسند(Search Engine Friendly URLs): ابتدا باید Apache را راه اندازی کنید سپس باید mod_rewrite را به حالت enabled درآورید سرور شما باید اجازه دهد که htaccess. لغو (override)گردد. در فایل configuration.php مقدار $mosConfig_sef= “۱” را وارد نمایید. (در صورتی که به هر دلیلی نمی توانید در فایل config عمومی(global) مقدار را تغییر دهید، از این تنظیمات استفاده نمایید. اگر فایل شما غیر قابل نوشتن (UNWRITABLE) می باشد باید نحوه ی تنظیمات فایل (permissions) را تغییر دهید). فایل htaccess.txt را به htaccess. تغییر نام دهید. به این طریق متوجه خواهید شد که بخش ها/محتواها/آیتم ها دارای URLهای مناسبی خواهند بود. مانند :

http://www.site.com/content/view/5/2


و اجزاهای مختلف، URLهایی مانند زیر خواهند داشت :


http://www.site.com/component/option,com_contact/Itemid,3


عیب یابی URLهای موتور جستجو پسند(SEF) بررسی کنید که آیا Apache را راه اندازی کرده اید ؟ برای بررسی این موضوع به آدرس administration > System > System Info بروید Server type باید در کنار Web Server موجود باشد. URLهای موتور جستجو پسند بر روی حالت IIS راه اندازی نخواهند شد. باید بررسی کنید که mod_rewrite در حالت فعال باشد برای بررسی این موضوع به آدرس administration > System > System Info بروید. بر روی زبانه ی PHP Information کلیک کنید. اسکرول موس را بچرخانید تا به ردیف Loaded Modules برسید. mod_rewrite باید در اینجا لیست شده باشد. در صورتی که mod_rewrite در اینجا بارگذاری نشده است از میزبان وب خود بخواهید تا mod_rewrite را برای شما فعال کند. سرور شما باید اجازه دهد که htaccess. لغو (override) شود. برای بررسی این موضوع تمامی متن موجود در فایل htaccess. را حذف نمایید و یک کامنت ساده در آن بنویسید. برای مثال :

Code: “Redirect /google.html http://www.google.com”


اکنون در مرورگر آدرس http://www.yoursite.com/google.htm را وارد نمایید.

اگر این کار شما را به Google.com ریدایرکت کند همه چیز درست می باشد. مقدار  $mosConfig_sef= “۱” را در فایل configuration.php تنظیم نمایید. همچنین می توانید URLهای موتور جستجو پسند (SEF ) را از طریق آدرس Site > Global Configuration فعال سازی نمایید. فایل htaccess.txt را به درستی به .htaccess تغییر نام دهید. به خاطر داشته باشید که این مورد می تواند بوسیله یک برنامه ی FTP انجام شود. به نقطه ی ابتدای عبارت دقت کنید! توجه داشته باشید که نمی توانید این تغییر نام را در ویندوز انجام دهید و باید این کار را مستقیما در سرور انجام دهید. توجه داشته باشید که URLهای موتور جستجو پسند (Search Engine Friendly URLs) در حالت پیش فرض غیر فعال هستند. دوباره بررسی نمایید که فایل htaccess.txt را به .htaccess تغییر نام داده و بررسی کنید که Search Engine Friendly URLs را در فایل configuration.php در حالت فعال (on) قرار داده باشید. آیا هنوز با اعمال این تغییرات مشکل مربوط به URLهای موتور جستجو پسند برای شما حل نشده است؟ آیا وب سایت شما واقعی است یا بر روی یک سرور تستی قرار دارد؟ در صورتی که سایت بر روی سرور تستی قرار دارد تنظیمات URLهای موتور جستجو پسند را هنگامی که نام دامنه برای سایت تنظیم نمودید، انجام دهید. پلاگینsh404SEF پلاگین sh404SEF کار سئو  را در جوملا آسان می کند. در ابتدا از طریق سایت siliana.com پلاگین Joomla sh404SEF را دانلود و نصب نمایید. شما می توانید از طریق فروم جوملا نظرات دیگران را در مورد این پلاگین بررسی نمایید. دستورالعمل به کار گیری این پلاگین در ادامه توضیح داده شده است. >> برای Apache ، URL های موتور جستجو پسند را فعال نمایید. در صورتی که به ساختار های اتوماتیک تولید URL علاقه ای ندارید، می توانید از تنظیمات خودتان استفاده نمایید. عنوان صفحه و تگ های متا را تولید کنید و آنها را درون صفحه قرار دهید. عنوان و تگ ها می توانند بصورت دستی نیز تنظیم شوند. بررسی های امنیتی را انجام دهید. به این صورت که محتوای URL و آی پی بازدید کننده (visitor IP) را با چک لیست های امنیتی تطبیق دهید. به علاوه یک سیستم anti-flooding فراهم کنید. در هنگام بازنویسی URL، برای کاهش جستجوی پایگاه داده و افزایش زمان بارگذاری صفحه، پلاگین مورد نظر یک سیستم ذخیره (caching) درون خود دارد. sh404SEF با وجود mod_rewrite و همچنین بدون وجود آن می تواند عمل کند (یعنی هم با فایل htaccess. و هم بدون آن). URL ها در هر دو حالت همانند یکدیگر خواهند بود. تنها تفاوت آنها وجود یک بیت index.php در آدرس هنگام استفاده نکردن از فایل htaccess. می باشد. این اکنون تنظیمات پیشفرض می باشد، زیرا استفاده از آن راحت تر خواهد بود. همچنین ممکن است بخواهید که اسناد خطا (ErrorDocument) خودتان را تنظیم نمایید. چراکه ارور ۴۰۴ بدون استفاده از فایل htaccess. دیگر توسط جوملا پردازش نمی شود. shCustomTags ابزاری برای مدیریت تگ ها می باشد. این ابزار یک ماژول است که به خواسته ی شما، در هر کدام از صفحات سایت، به بازنویسی عنوان، توضیحان، کلیدواژه ها، ربات ها و زبان تگ های متا می پردازد. این ماژول دارای یک سیستم پلاگین به جای هر کدام از کامپوننت ها است و یک پلاگین منظم محتوا برای تولید تگ ها در آن تعبیه شده است. به علاوه شما می توانید هر کدام از تگ ها را به دلخواه بر اساس صفحه ی آن تغییر دهید (هر صفحه با URL آن صفحه شناسایی می شود.)


یکی با عنوان Begin – Joomla! core SEF Section (هسته ی اصلی بخش URLهای سازگار با موتورهای جستجوی جوملا ) و درست در کنار آن دیگری با عنوان ########## Begin – 3rd Party SEF Section (بخش URLهای سازگار با موتورهای جستجوی مربوط به کامپوننت های دیگر) قرار دارند. در اینجا شما باید در ابتدای هر خط از بخش اول # تایپ کنید و # های بخش دوم را پاک کنید. در نهایت محتویات فایل به صورت زیر خواهند بود :

########## Begin – Joomla! core SEF Section ############# Use this section if using ONLY Joomla! core SEF ## ALL (RewriteCond) lines in this section are only required if you actually ## have directories named ‘content’ or ‘component’ on your server ## If you do not have directories with these names, comment them out. # #RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f #RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d #RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional – see notes## #RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|.htm|.php|.html|/[^.]*)$ [NC] #RewriteRule ^(content/|component/) index.php # ########## End – Joomla! core SEF Section ########## Begin – 3rd Party SEF Section ############# Use this section if you are using a 3rd party (Non Joomla! core) SEF extension – e.g. OpenSEF, 404_SEF, 404SEFx, SEF Advance, etc # RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR] ##optional – see notes## RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|.htm|.php|.html|/[^.]*)$ [NC] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule (.*) index.php # ########## End – 3rd Party SEF Section

توجه : این نوشته ها از فایل htacces. مربوط به نسخه Joomla 1.0.12 گرفته شده است. اگر شما از نسخه های جدیدتر جوملا استفاده می کنید، در سری ۱.۰.x ، از آخرین نسخه ی فایل به جای آنچه در اینجا آورده شد استفاده نمایید. اگر هنگام بررسی بازنویسی URL ، با ارور ۴۰۴ یا ارور داخلی ۵۰۰ یا ارور های مشابه آنها مواجه شدید، باید یک # دیگر به ابتدای این خط اضافه کنید(نزدیک به بالای فایل) : Options FollowSymLinksso. بنابراین این خط به صورت زیر خواهد شد : #Options FollowSymLinks اگر این تغییر خطاها را برطرف نکرد، اگر سایت جوملای شما در یک sub-directory قرار دارد، باید به دنبال خطی شبیه به خط زیر بگردید : #RewriteBase / و آن را با خط زیر جایگزین نمایید : RewriteBase /sub_directory_of_your_joomla_install در برخی از سرور ها، حتی اگر سایت شما در یک sub-directory قرار نداشته باشد، بهتر است جابجایی زیر را نیز امتحان کنید : #RewriteBase / جا به جا شود با : RewriteBase / در هر بار تنها یک چیز را تغییر دهید و قبل از امتحان نمودن مرحله ی بعدی بررسی کنید که تغییر اعمال شده چه تاثیری بر نتایج داشته است. تنظیمات و پیکر بندی sh404SEF پیکر بندی sh404SEF به طور کلی کار ساده ای است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر آیتم هنگامی که در صفحه ی پیکر بندی قرار دارید می توانید موس را بر روی تصویر آبی رنگ (i) ببرید. هنگامی که این تنظیمات را ذخیره نمایید، تمامی URLهای شما از پایگاه داده حذف خواهند شد. اگر سایت پر ترافیکی دارید، قبل از ذخیره سازی پیکر بندی sh404SEF یا پاکسازی پایگاه داده، عاقلانه است که سایت را به حالت offline قرار دهید. بعد از انجام این کار، باید از یک ابزار آنلاین برای تولید یک نقشه ی سایت اتوماتیک استفاده نمایید یا سایت را به منظور یافتن لینک های خراب چک کنید. اسپایدر های موتور جستجو به داخل سایت شما خواهند رفت و تمامی لینک ها را بررسی خواهند نمود. بنابر این تمامی لینک ها در cache قرار داده خواهند شد و به سرعت در اختیار بازدیدکنندگان قرار خواهند گرفت. سیستم کشینگ sh404SEF بسیار شفاف است و به طور خودکار هر زمان که نیاز باشد بازسازی می شود. استفاده از کش علاوه بر کاهش نیاز به تعداد پایگاه داده ها، به طور قابل توجهی سرعت بارگذاری صفحات را بالا می برد. با این وجود توجه به این موضوع دارای اهمیت است که استفاده از کش نیاز به حافظه ی زیادی نیز دارد. اندازه ی این حافظه می تواند بسته به پارامترهای انتخابی مناسب محدود شود و حتی می تواند بطور کامل خاموش گردد. اگر سایت شما چند زبانه است، شما می توانید ترجمه ی URL را خاموش نموده و یا آن را روشن نگاه دارید. به طور طبیعی المان های URL به زبان کاربر ترجمه می شود. این اتفاق همچنین زمانی که از کاراکترهای غیر لاتین استفاده می شود نیز می افتد. در این مواقع، زبان پیشفرض سایت همواره مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از تولید URLهای تازه بهتر است که log 404 پاکسازی شود. اصلاح URLها شما می توانید URL های جوملا را آنطور که می خواهید اصلاح نمایید و آنها را از دیدگاه سئو بهینه سازی نمایید. به بخش ادمین جوملا و پس از آن به sh404SEF Control Panel بروید بر روی View/Edit SEF Urls کلیک نمایید URL که قصد دارید آن را اصلاح کنید را انتخاب کنید اگر چک باکس با عنوان Save as Custom Redirect را فعال کنید، URL در ناحیه ی Custom Redirect قرار خواهد گرفت که به این طریق از طریق کنترل پانل sh404SEF می توانید به آن URL دسترسی داشته باشید. هنگامی که بر روی گزینه ی View/Edit Custom Redirects کلیک می نمایید، URL خود را در اینجا مشاهده خواهید نمود. هنگامی که شما پیکربندی را ذخیره می کنید این URLها حذف نخواهند شد. شما می توانید آنها را هر طور که می خواهید اصلاح نموده و ذخیره کنید.این موضوع به خصوص هنگامی که در حال به روز رسانی یک وب سایت کهنه هستید بسیار کارایی دارد زیرا تمامی URLهایی که دیگر قابل دسترسی نیستند به این طریق ثبت می شوند. شما می توانید این URLها را از طریق کنترل پانل sh404SEF مشاهده نمایید. شما می توانید با URL که قصد اصلاح آن را دارید کاربران را به صفحه ی جدید ریدایرکت نمایید و URL جدید را بجای آن وارد کنید.بک آپ گیری از داده ها شما می توانید URLهایتان را به یک فایل وارد کرده و یا از یک فایل خارج نمایید. در کنترل پانل sh404SEF جوملا، دکمه ای به این منظور تعبیه شده است. شما همچنین می توانید از ناحیه ی Custom Redirect ، URLها را خارج کرده و یا آنها را به آنجا وارد نمایید. در این مورد فقط URLهایی که به صورت دستی تعریف شده اند در فایل خروجی ذخیره خواهند شد. فایل ورودی (import file) یک فایل تکست ساده می باشد که URLها در آن لیست شده اند. برای مثال اگر قصد داشته باشیم بر روی داده های redirections یک پردازش سنگین انجام دهیم، این فایل برای ورود به نرم افزارهای طبقه بندی مناسب خواهد بود. اگر می خواهید دوباره URLهایتان را وارد نمایید، به همان صفحه ی قبلی رفته و فایل را انتخاب کنید و بر روی دکمه ی Import Custom URLs کلیک نمایید. متا تگ هایی که در جوملا به طور دستی تعریف شده اند نیز به همین روش می توانند وارد یا خارج شوند. لینک ورودی/ خروجی در بالای صفحه ی تگ های متا (Meta Tags screen) قرار داده شده است و از طریق کنترل پانل اصلی قابل دسترسی خواهد بود.تجریبات شخصی ما همواره تلاش می کنیم که سایت های جوملای سئو پسند تولید نماییم. sh404SEF یکی از بهترین پلاگین های جوملا است که مورد استفاده ی ما قرار گرفته است. نصب و استفاده از این پلاگین بسیار آسان است و اگر شما با جوملا و htaccess آشنا باشید و دانش اندکی در مورد سئو سایت داشته باشید، ستاپ کردن آن نیز برای شما بسیار ساده خواهد بود.URL های سئو پسند با راهنمایی هایی که انجام شد، فعال سازی URLهای سازگار با موتورهای جستجو بسیار ساده است و کافی است که شما جوملا را برای فعال سازی آن آماده نمایید. البته ذکر این نکته لازم است که URLهای خروجی جوملا به صورت پیشفرض تمیز و مرتب نیستند و اغلب بسیار بلند و درهم ریخته می باشند. سایت های جوملا حتی بدون این فعال سازی ها نیز توسط گوگل، یاهو و MSN بدون هیچ مشکلی اندیس گذاری می شوند اما اغلب فعالان سئو معتقدند که استفاده از URLهای هدفمند هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو بهتر خواهد بود. یک URL موتور جستجو پسند، فرصتی است که شما می توانید با استفاده از آن کلیدواژه ی خود را در نام حقیقی فایل بگنجانید و حداقل به این طریق از مزایای استفاده از کلیدواژه ها در گوگل بهره مند شوید و به این طریق یکی دیگر از بخش های پازل سئو را برای سایتتان تکمیل نمایید. این جزء، برای URLهای قدیمی یک ریدایرکت ۳۰۱ به گوگل صادر می نماید. این ریدایرکت دائمی بوده و مورد پسند موتورهای جستجو می باشد، به این معنی که شما حتی با تغییر مسیر صفحات سایتتان نیز می توانید رتبه ی آن صفحه را حفظ کنید.قرار دادن تگ عنوان برای صفحه ی اصلی تگ عنوان صفحه ی اصلی یکی از مهمترین تگ های عنوان در سایت شما می باشد. به صورت پیشفرض جوملا برای این تگ از نام سایت که شما آن را در config ذکر کرده اید استفاده می نماید که تا حدودی گوگل پسند نمی باشد. زیرا اگر از مهمترین کلیدواژه های سایتتان در تگ عنوان صفحه اصلی سایت استفاده نمایید برای سئوی سایتتان بسیار مناسب تر خواهد بود.چگونه می توان برای صفحه ی اصلی سایت های جوملا تگ عنوان تولید نمود؟ شما می توانید با استفاده از پلاگین سئوی sh404SEF که یک تنظیم کننده ی URL رایگان جوملا بوده و URlهای موتور جستجو پسند (SEF) تولید می نماید، برای صفحه ی اصلی سایت جوملای خود یک تگ عنوان تولید نمایید. نحوه ی کار به شکل زیر است : در منوی کامپوننت های جوملا (Joomla Components menu) گزینه ی sh404SEF admin را انتخاب نمایید. در sh404SEF admin ، Meta Tags را انتخاب کنید. در قسمت بالا سمت راست Home Page Meta را انتخاب کنید. به انتخاب خودتان یک عنوان انتخاب نمایید که حدود ۱۰ کلمه باشد در حدود ۲۰ کلمه یک توضیح کوتاه در مورد سایتتان بنویسید به این طریق می توانید یک عنوان غنی از کلیدواژه ها برای سایت جوملای خودتان تولید نمایید.آخرین نسخه <sh404SEF > sh404SEF Configuration >Meta / SEO >Insert H1 tags رفته و گزینه ی Yes را انتخاب نمایید. نکته : تقریبا استاندارد است که صفحه ی اصلی سایتتان را از طریق تصویری که با تگ H1 تگ شده است لینک نمایید. البته این یک روش ماشینی است و هدف از استفاده از تگH1 به این روش نیست. این یک ترفند قدیمی سئو است که دیگر گوگل به آن ارزشی نمی دهد. تگ H1 باید به طور دقیق آنچه در صفحه وجود دارد را به تصویر بکشد و از دیدگاه بسیاری از متخصصان سئو می توان گفت که این تگ نباید دقیقا با تگ عنوان صفحه ی سایت جوملای شما یکی باشد. اگر قصد داید از این متد استفاده کنید، تگ H1 را از لینک تصویر (image link) به صفحه ی اصلی سایت انتقال دهید زیرا اگز می خواهید از توصیه های W3C پیروی کنید باید در هر صفحه از یک تگ H1 استفاده نمایید. آیا تولید تگ H1 برای عناوین صفحه منفعتی برای شما به همراه خواهد داشت؟ جواب این سوال مثبت است اما میزان تاثیر آنن به سایت شما بستگی دارد. اگر شما به دلایل گیر افتادن در فیلتر های گوگل سایتی اسپمی شناخته می شوید، این رویه ها برای شما نفعتی به همراه نخواهد داشت. جوملا یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز می باشد که شما می توانید به راحتی با آن به تولید وبسایت بپردازید و با این سیستم مدیریت محتوا می توانید به راحتی به ویرایش سایتتان بپردازید. هر فردی با اندکی آموزش می تواند در چند روز کار با جوملا را فرا بگیرد. جوملا به ادمین سایت امکان می دهد که به راحتی با کلیک یک دکمهه به تغییر متن، تصاویرو ساختار سایت بپردازد. جوملا همچنین بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سایت هایی سازمانی می باشد که در آنها تعداد محتواها بسیار بالا است. لازم به ذکر است که جوملا در سال های اخیر با نظر کاربران به عنوان بهترین سیستم مدیریت محتوای منبع باز شناخته شده است. جوملا در نوع خود یک محصول فوق العاده می باشد زیرا از انجمن های بسیار فعالی برخوردار است که پیوسته در حال پشتیبانی از آن می باشند. همچنین پلاگین ها و اکستنشن های بسیاری برای جوملا تولید می شوند که توانایی های این سیستم مدیریت محتوا را گسترده تر می نماید. شما می توانید سیستم مدیریت محتوای جوملا را تبدیل به یک وب سایت ۵ صفحه ای نمایید، می توانید آن را تبدیل به فروم یا وبلاگ کنید. می توانید به آن گالری، تقویم و سیستم های دیگری نیز اضافه نمایید. شما می توانید از جوملا به عنوان پل ارتباطی با مشتریان استفاده کنید. همچنین برای مدیریت کتابخانه های اسناد، محصولات و ویدئو ها نیز می توانید از این سیستم مدیریت محتوا بهره بگیرید. شما می توانید سطح دسترسی متفاوتی برای جوملا تعریف نمایید تا اینکه کاربران بتوانند برخی از بخش های سایت را به دلخواه خودشان تغییر دهند. تقریبا می توان گفت که با جوملا می توانید هر کاری را انجام دهید. اگر شما به دنبال سرمایه گذاری بر روی یک وب سایت جدید هستید، ابتدا مطمئن شوید که آیا می توانید به راحتی سایتتان را ویرایش نمایید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوملا می توانید با ما تماس بگیرید و بررسی کنید که آیا جوملا برای تجارت شما سودمند خواهد بود یا خیر.

حامد مهدی زاده هستم 37 سال سن , 8 سال سابقه در رابطه با برنامه نویسی سئو و بهینه سازی سایت دارم , در سئو چون باید طبق الگوریتمها به روزبود نام سایت را سئو روز نهادم, همراهی کنید در شبکه های اجتماعی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه
وبسایتCurrent [email protected] *


Leave this field empty


در تلگرام همراه ما باشیددانلود اپلیکیشن سئو روز  


 


 


 
سبد خرید خالی است.
 آموزش سئو در جوملا کاملترین آموزش برای پیکربندی سئو سایت های جوملایی میباشد.زمانی که سایت جوملایی خود را راه اندازی میکنید بدون توجه به سئو و بهینه سازی آن قطعا از رقبای خود دور افتاده و نتایج خوبی در کسب رتبه های برتر گوگل دریافت نمیکنید.در این بسته آموزشی تمام نکته های مهم سئو و بهینه سازی جوملا برای بدست آوردن رتبه های خوب در گوگل به شما آموزش داده میشود.

 


مشاهده دمو فیلمهای آموزشی


مزایای این بسته ویدئویی چیست؟


 


سرفصل های دوره آموزشی سئو در جوملا :


افزونه های آموزش داده شده و مورد نیاز در داخل همین بسته ی آموزشی موجود است و نیاز به تهیه جداگانه ندارد

 


خرید دانلودی پس از خرید به صورت دانلودی بلافاصله میتوانید محصول خود را دانلود کنید

سلام. این همه مطلب چه طور میشه تو دو ساعت بیان کرد. تنها راهش اشاره به مطلب و خلاصه گویی هستش که با تیتر شما ٬کاملترین …٬ همخوانی ندارد.

با سلام خدمت شما میهمان گرامی آیا شما تا کنون از مجموعه های ویدیویی آموزشگاه تهیه فرموده اید؟ آیا نمونه ویدیو های آموزش داده شده و همچنین لینک دمو ویدیو را در همین مطلب در سایت آپارات مشاهده کرده اید؟

سلام به دوستان من چند تا مجموعه ی آموزشی گرفتم از استاد طالبی واقعا آموزشهاشون محشره مخصوصا سئو که خیلی وقت بود که قولشو به من داده بودن منتشر بشود.استاد طالبی طوری آموزش میدن که تو دو ساعت آموزش اندازه 20 ساعت آموزش مطلب یاد میگیری

سلام محمد عزیز و تشکر از محبت شما


سلام دوستان من آموزش جوملا 3.5 خریدم که توی اون درباره seo هم آموزش داده آیا این آموزش با اون آموزش seo فرق میکنه ممنونم از آموزشهای فوق العاده خوب شما

سلام خانم توکلی گرامی در آموزش جوملا 3.5 در خصوص سئو در حد ابتدایی توضیحاتی ارائه شده است ولی در این مجموعه آموزشی به صورت کامل آموزش سئو جوملا شرح داده شده است.از لطفا شما هم سپاسگذاریم

درود بر استاد طالبی عزیز ممنونم برای این آموزش تازه فهمیدیم روی سایتم 1 درصدم سئو کار نکرده بودم. همه کاراشو کردم بهینه سازی و سیو انجام دادم تو یک هفته رسوندم تو صفحه دو امیدوارم که تا دو هفته دیگه بتونم به صفحه یک برسونم و بشم لینک 1 استاد به نظرتون بک لینکم بخرم یا نیاز نیست؟

سلام تک دیزاین عزیز امیدواریم که لینک نخست سایت شما را ببینیم و پیشرفت دوستان باعث خوشحالی ما خواهد شد.بک لینک خریدن ضرری ندارد ولی به نکات زیر توجه کنید: سایتی که بک لینک در آن درج میکنید خودش در پنالتی گوگل نباشد! صفحات ایندکس شده زیادی داشته باشد هزینه معقول داشته باشد حداقل 3 ماه بک لینک درج کنید ترجیحا مرتبط با کسب و کار شما باشد و یا سایتهای خبری باشد

سلام و تشکر از آموزشتون استاد طالبی حرف اول میزنه تو جوملا و وردپرس برای سئو وردپرس هم آموزش بزارید استاد فوری نیاز دارم چند تا کار وردپرس گرفتم واسه سئو

سپاس فراوان فرجاد عزیز لطف دوستان بسیار زیاد است نسبت به آموزشهای ارائه شده و ما شرمنده ی محبت شما میشویم جامع ترین آموزش سئو وردپرس در حال تهیه است که منتشر خواهد شد با تشکر

سلام استاد طالبی من تازه تهیه کردم مواردی که آموزش دادید همرو روی سایتم انجام دادم سایت تازه راه اندازی شده و الکساش 15 میلیون هست.فکر میکنید چقدر زمان میبره بیام تو صفحه اول گوگل؟

سلام آقای دهقان گرامی برای بررسی وضعیت سئو سایت بهتر است که به صورت مداوم google webmaster را بررسی کنید همچنین فرایند بازدید سایت را در گوگل آنالیتیک تجزیه تحلیل کنید تا بازخورد اقداماتی که در سایت دادید را مشاهده کنید. گرفتن بک لینک هم فراموش نکنید روی کلمات کلیدی اصلی اگه موارد را به خوبی رعایت کرده باشید حداکثر یک ماه بعد نتیجه میگرید و گاهی هم کمتر از یک هفته! با تشکر

درود استاد طالبی لطفا در خصوص رنک الکسا یه توضیح بدید .تو این مجموعه آموزش دادید که رنک الکسا هم کم کنیم بیاریم پایین؟

آموزشگاه جوملای ایران


امیرآباد بالاتر از چهار راه فاطمی پلاک 1593 واحد 588983197

سئو سایت تنها با رعایت سئو داخلی و خارجی قابل نتیجه گرفتن نمی باشد سئو ناب در هنگام ارائه سئو سایت از فنون مختلفی برای  سئو وب سایت استفاده میکند که هر کدام از این روش ها خود می تواند تاثیر بسزایی در برند وب سایت شما داشته باشد

طراحی سایت همراه با اصول سئو یکی دیگر از اقدامات این تیم می باشد بهینه سازی سایت با ید از ابتدا مورد توجه قرار بگیرد سئو ناب از ابتدای طراحی سایت متد های بهینه سازی را اجرا میکند این امر باعث می شود تا وب سایت بهتر و سریع تر برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شوید

بهینه سازی سایت و افزایش رتبه در گوگل نیازمند این می باشد که وب سایت دارای کد ها و سئو مناسب باشد اگر وب سایت شما در گذشته طراحی شده است و تا به حال رتبه ای را دریافت نکرده است این نیازمند بازنگری در  سئو وب وب سایت می باشد این امر توسط سئو ناب قابل اجراست

سئو ناب یک تیم تخصص در زمینه افزایش رتبه سایت در گوگل می باشد اگر نیازمند بهبود رتبه سایت در گوگل می باشید می توانید به تجربه و تخصص و تعهد تیم سئو ناب اعتماد کند .

سئو سایت در کنار تجربه و تخصص نیازمند نیروی فعال نیز می باشد گروه سئو ناب دارای نیروهای فعالی در این زمینه می باشد که با تحقیقات به روز سعی بر آن دارند تا سئو وب سایت شما را با آخرین به روزرسانی های تغییر دهد گوگل در هر دوره ی زمانی فاکتورهای خود را تقییر می دهد و در صورتی که وب سایت شما با این فاکتورها به روزرسانی نشود نمی تواند رتبه ای را که داشته یا می خواهد کسب کند را به دست آورد یا حفظ کند .

گزارش سئو ، پیشنهاد روش های مختلف ، به روز رسانی مداوم وب سایت ، ایجاد محتوا ، تبلیغات گوگل و… تنها برخی از خدمات سئو سایت ما می باشد که این گروه برای افزایش رتبه سایت در گوگل استفاده می کند تمامی این فاکتورها و سایر اقدامات جهت بهبود رتبه سایت شما می باشد ما امیدوار می باشیم بتوانیم بهترین نتیجه را برای وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجوگر به دست بیاوریم و از این طریق به بهبود کسب و کار شما کمک کنیم

سئو وب سایت یک صنعت جدید برای بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجوگر به منظور افزایش فروش می باشد این صنعت توسط شرکت سئو سایت و افزاد سئو کار مورد انجام قرار میگیرد شما می توانید با مراجعه و تماس با دفاتر انجام دهنده سئو اقدام به بهینه سازی سایت خود کنید اما این سوال یک سوال پیش می اید سئو سایت چرا  و به چه منظور مورد استفاده قرار می گیرد

خدمات سئو  سایت می تواند توسط افراد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد هر فردی از بهینه سازی وب سایت خود یک هدف خاص را دنبال می کند پس سئو سایت تنها برای یک هدف قرار نمگیرد از مهمترین اهدافی که یک فرد برای بهبود رتبه سایت خود استفاده میکند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

البته لازم به ذکر می باشد تمامی این روش ها تنها به یک هدف خاص یعنی افزایش بازدید ختم می شود اگر وب سایت شما افزایش بازدید داشته باشد قطعا بهتر می تواند به رسیدن به اهداف شما کمک کنند پس هدف اصلی سئو وب سایت افزایش بازدید وب سایت می باشد هر چند که سایر روش های دیگری نیز برای افزایش بازدید وب سایت وجود دارد مانند تبلیغات گوگل ولی با وجود این روشها سئو سایت دارای جایگاه بهتری می باشد و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد

برای دریافت اطلاعات کامل و سفارش سئو سایت می توانید با شماره های مندرج در وب سایت با ما در تماس باشید تا کارشناسان ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند

بعد از تماس با دفتر سئو ناب شما باید اقدام به ارسال اطلاعات وب سایت خود کنید لازم است بدانید که علاوه بر ارسال آدرس وب سایت خود باید کلمات کلیدی مد نظر خود را نیز ارسال نمایید تا کارشناسان با توجه به رقبای شما بررسی را انجام دهند

یکی ار جنبه های مهم برای سئو سایت شناخت رقبا می باشد اگر رقبا به درستی شناخته شوند و بررسی روی آنها صورت بگیرید بهتر می تواند تشخیص داده که کدام روش ها می تواند در بهبود رتبه سایت شما  تاثیر گذار باشد لازم است بدانید هر وب سایتی نیاز به یکسری از روش های سئو دارد

بعد از بررسی سئو سایت و آنالیز رقبا فرم گزارش برای شما ارسال می شود این فرم شامل یکسری از گزارشات از قبیل کلمات کلیدی پیشنهادی ، روش های مورد استفاده برای سئو سایت شما ف تغییرات مورد نیاز برای بهبود بهینه سازی سایت ، و….

در مرحله آخر شما باید با توجه به تحقیقاتی که برای افزایش رتبه سایت خود کردیه اید تصمیم گیری کنید تا وب سایت خود را به کدام شرکت بدهید در صورتی که می خواهید سئو وب سایت خود را به ما بسپارید می توانید با شماره های مندرج در وب سایت اقدام به ثبت سفارش سئو سایت کنید10

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

} logo-samandehi