سئو و بهینه سازی سایت وردپرس

 اکثر ترافیک وب توسط موتورهای جستجو عمده تجاری، مانند گوگل، بینگ و یاهو ایجاد می‌شود. اگرچه رسانه‌های اجتماعی و انواع دیگر ترافیک‌ها در ایجاد بازدیدکننده به وب‌سایت شما تأثیر دارند، ولی موتورهای جستجو اصلی‌ترین روش هدایت برای کاربران اینترنتی هستند. موتورهای جستجو با توجه به محتوای ارائه‌شده توسط شما ترافیک هدفمندی برای کاربرانی که آن را جستجو می‌کنند، فراهم می‌کند.  اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند و یا شما نتوانید مطالب خود را به پایگاه داده‌های آن‌ها اضافه کنید، فرصت‌های باورنکردنی را برای ایجاد ترافیک در سایتتان از دست خواهید داد. جستجوی پرس‌وجوها – کلماتی که کاربران در جعبه جستجو تایپ می‌کنند، ارزش فوق‌العاده‌ای را حمل می‌کنند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می‌تواند باعث موفقیت و یا شکست یک سازمان شود. ترافیک هدفمند به یک وب‌سایت می‌تواند باعث تبلیغات، درآمد و بی‌نظیری و بدون رقیب بودن در بازاریابی را فراهم کند. بنابراین سرمایه‌گذاری در سئو و بهینه ‌سازی سایت برای موتورهای جستجو از جمله گوگل می‌تواند نرخ استثنایی از بازگشت سرمایه را در مقایسه با انواع دیگر روش‌های بازاریابی به وجود آورد.

 اگرچه موتورهای جستجو هوشمندند، اما آن‌ها هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای جستجو اصلی همیشه به دنبال بهبود فنّاوری‌شان جهت خزیدن در وب به‌صورت عمیق‌تر و برگشت دادن نتایج بهتری برای کاربران هستند. بااین‌حال، محدودیت هایی در مورد اینکه چطور موتورهای جستجو عمل کنند وجود دارد. اگرچه بهینه ‌سازی و سئو سایت به‌صورت صحیح می‌تواند برای شما هزاران بازدیدکننده و افزایش توجه خالص به وجود آورد، ولی حرکت اشتباه می‌تواند باعث پنهان شدن و یا دفن سایت در اعماق نتایج جستجو (که در دید حداقل است) شود. علاوه برساخت محتوای در دسترس برای موتورهای جستجو، SEO  همچنین طوری باعث افزایش رتبه‌بندی محتوای قرار داده خواهد شد که دران موتورهای جستجو به‌آسانی آن را پیدا خواهند کرد. اینترنت به‌طور فزاینده‌ای در حال تبدیل‌شدن به رقابت است و شرکت‌هایی که از  SEO استفاده می‌کنند مزیت عمده‌ای در جذب بازدیدکننده و مشتری دارند.

 دنیای SEO پیچیده است، اما اکثر مردم به‌راحتی می‌توانند اصول اولیه انرا درک کنند. حتی داشتن مقدار کمی اطلاعات هم می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آموزش رایگان سئو (SEO) بر روی وب به‌طور گسترده‌ای در دسترس است، ازجمله همین راهنمایی در حال مطالعه هستید؛ و ترکیب این راهنما باکمی تمرین به‌خوبی شما را به یک متخصص سئو یک سایت وردپرس تبدیل می‌کند. بسته به تعهد زمانی شما، تمایلتان برای یادگیری و پیچیدگی وب‌سایتتان، ممکن است که شما تصمیم بگیرید نیاز به یک متخصص یا مشاور سئو برای رسیدگی به این موارد دارید یا نه؛ بنابراین عملکرد شرکت‌ها در استفاده از سئو می‌تواند متفاوت باشد.  برخی از آن‌ها با تمرکز بسیار تخصصی روی آن کار می‌کنند، درحالی‌که دیگران فقط جنبه های کلی آن را را در نظر می گیرند. در هر صورت شما با مطالعه همین آموزش رایگان سئو تبدیل به  یک کارشناس سئو خواهید شد (پس خوشحال باشید)!

 قبل از هرچیز باید به این نکته اشاره کنیم که روش های بهینه سازی سایت وردپرس که در اینجا اشاره شده است تمامی آن ها توسط خودتان قابل اجرا است و شما با پیاده سازی آن ها در سایتتان قدم اول بهینه سازی سایت موتورهای جستجو را انجام داده اید.

  اولین چیزی که باید تغییر دهید تغییر ساختار پیوند های یکتای وب سایتتان است. برای دسترسی به تنظیمات پیوند های یکتا کافی است به قسمت تنظیمات پنل کاربری وردپرس وارد شوید. حالت پیش فرض تنظیمات پیوندهای یکتا با id پست ذخیره شده است (?p=) اما من ترجیح می دهم آن را روی نام پست یا داخل یک پوشه داخلی مثلا وبلاگ نوشته ها ذخیره شود (/post-name/).


در قسمت آخرین گزینه می توانید ساختار سفارشی ایجاد کنید و اگر خواستید نوشته های شما به صورت پیش فرض داخل یک فولدر مانند وبلاگ ذخیره شوند کافی است از کد /%blog/%postname/  استفاده کنید.

 خب شما باید فکر کنید که می خواهید سایت شما چطور می خواهید به نمایش درآید, به عنوان نمونه با www مثل   www.example.com  و یا ساده و بدون استفاده از www مانند example.com . کافی است به قسمت تنظیمات عمومی سایت بروید و در قسمت تنظیمات وارد قسمت عمومی شوید و حالتی که می خواهید به نمایش دربیاید وارد کنید.


همچنین اگر خواستید تنظیمات را در گوگل وبمستر تولز نیز انجام دهید کافی است وارد آدرس سایت آن شوید و دامنه ترجیحی را نظیم کنید برای پیدا کردن دامنه ترجیحی یا preferred domain می توانید ان را در زیر قسمت تنظیمات پیدا کنید.

و می توانید تنظیمات را به صورت زیر تغییر دهید.آخرین چیزی که شما در مورد پیوندهای یکتا برای بهبود سئو سایت وردپرس انجام دهید، این است که کلمات توقفی را از ادرس سایت حذف کنید. کلماتی مانند “از” , “و” و در حالت انگلیسی مانند “A”، and “” و غیره . در نسخه های ۱٫۱٫۶ و بالاتر افزونه یاست سئو به صورت پیش فرض این کار صورت می گیرد. و آدرس های شما از حالت زشتی به صورت ساده تبدیل می شود. البته باید دقت داشته باشید اگر آدرس های قبلی شما با کلمات زاید تنظیم شده و شما با آن آدرس لینک دریافت کرده اید بهتر است با استفاده از ریدارکت آن ها را به آدرس اصلی تان هدایت کنید.


تگ عنوان جزو مهمترین عوامل قرار گرفتن شما در صفحه اول گوگل است که توسط موتورهای جستجو مورد توجه قرار می‌گیرد و به آنها می‌گوید سایت شما آن صفحه مورد نظر درباره چه چیزی هست.  در نسخه ‌های قدیمی تر وردپرس به طور پیش فرض به عنوان ” نام وبلاگ نام ” یا ” عنوان پست ” نمایش داده می‌شود ولی برای کسب رتبه بهتر است آن را تغییر دهید تا وب سایت شما بتواند رقابت کند و در صفحه اول گوگل ظاهر شود ولی لازم است این نکته را  مدنظر داشته باشید که برای هر صفحه بیشتر از یکبار آن را بکار نگیرید. برای تغییر تگ عنوان من توصیه می‌کنم از بهترین افزونه سئو وردپرس Yoast seo برای آنالیز سئو سایتتان استفاده کنید. برای تنظیمات عنوان دو نکته را مد نظر داشته باشید: •    موتورهای جستجو به کلماتی که در ابتدای عنوان قرار می گیرند وزن بیشتری می دهند ، طوری که اگر کلمات کلیدی خود را در نزدیکی شروع عنوان صفحه استفاده کنید به احتمال زیاد رتبه بهتری کسب می کنید •    افراد هنگام مواجه شدن با صفحه نتایج جستجوی گوگل برای اولین بار شروع به اسکن نتایج می کنند و اگر کلمات کلیدی شما در ابتدای عنوان ظاهر شود نتیجه بهتری دارد و بیشتر احتمال دارد که روی لینک شما کلیک شود.


دو بخش در این افزونه وجود دارد که می توانید عنوان ها را کنترل کنید. اول از همه بعد از نصب و فعال سازی این افزونه شما می توانید در پنل وردپرس به قسمت سئو بروید و این تنظیمات را انجام دهید. از قسمت  سئو وارد بخش عنوان ها و متاها بروید در انجا قسمت مختلف برای تنظیمات صفحه را مشاهده می کنید. در قسمت پست ها الگوی عنوان را به صورت پیش فرض با عبارت زیر را می بینید


که در قسمت الگو می توانید آن را تغییر دهید. پیشنهاد ما این است که فقط دو قسمت اول ان را باقی بگذارید و بقیه را پاک کنید (%%title%% %%page%%) (%%%%sep علامت جداکننده است که در برگه اول آن را مشاهده می کنید و می توانید آن را تغییر دهید.روشی که در بالا اشاره کردیم حالت پیش فرض است برای سئو کردن عنوان های هر صفحه و یا نوشته سایت بصورت سفارشی و یا دلخواه نیز می توانیم عمل کنیم. کافی است به قسمت انتهای هر نوشته یا صفحه مراجعه کنید و خلاصه آنالیز سئو مقاله یا صفحه مورد نظرتان را با افزونه سئو yoast seo بررسی کنید.


اگر ویرایش اسنیپت را بزنید وارد قسمت تنظیمات سئوی عنوان سایت می شوید. در حالت پیش فرض شما همان چیزی را می بینید که در الگوها تنظیم شده بود که میتوانید ان را نادیده بگیرید و به دلخواه عنوان را دوباره بازنویسی کنید.


زیر عنوان یک نوار وجود دارد که نشان دهنده تعداد کاراکترهای عنوان است و در صورتی که بیشتر از محدوده مجاز شود علامت سبز رنگ ان قرمز می گردد. برای داشتن عنوان سایت بهینه رعایت موارد زیر مهم است: •    نباید طول عنوان شما بیشتر ۶۵ کاراکتر گردد •    دقت داشته باشید برای سئو و بهینه سازی سایت در گوگل بهتر است همیشه از کلمات کلیدی تان در عنوان استفاده کنید •    عنوان را طوری بنویسید که افراد ترغیب شوند روی لینک شما کلیک کنند


حالا که عنوان ها را تنظیم کردیم نوبت  به سئو و بهینه سازی متای توضیحات صفحات وب سایت می رسد. متای توضیحات توسط موتورهای جستجو استفاده می شود تا توضیحاتی درباره مقاله یا نوشته در زیر عنوان در صفحه نتایج نمایش داده شود. برخی از پلاگین ها مثل all in one seo (یکی دیگر از بهترین افزونه های سئو وردپرس) به صورت اتوماتیک توضیحات را برای شما تکمیل می کنند و معمولا به صورت پیش فرض چند خط اول نوشته شما را به عنوان توضیحات درنظر می گیرند. ولی این خیلی روش هوشمندانه ای نیست. چون خیلی سخت است که همیشه اولین جمله را طوری بنویسیم که مفهوم کلی را برساند. بنابراین قسمت سخت کار نوشتن متای توضیحات بصورت مختصر و مفید است, اگر شما به صورت خودکار آن را انتخاب کنید در واقع به موتورهای جستجو این حق را می دهید که هر چیزی را خودشان انتخاب کنند و طبیعتا شما هم این را نمی خواهید. بنابراین، با استفاده از افزونه yoast seo می توانید تگ توضیحات مورد نظرتان را تکمیل کنید. فقط مطمئن شوید که از کلمات کلیدی تان در آن استفاده می کنید و توصیف آن را طوری می نویسید که دارای دعوت به اقدام باشد تا خواننده ترغیب شود و آن کلیک کند. اگر دنبال این هستید که به صورت دقیق تر اطلاعات درباره متای توضیحات استفاده کنید می توانید از ۵ نکته کلیدی نوشتن متای توضیحات موثر استفاده کنید.


یکی از قسمت هایی که اغلب نادیده گرفته می شود سئوی تصاویر وردپرس است. شما با تکمیل کردن تگ جایگزین یا alt برای تصاویر سایتتان میتوانید ترافیک بیشتری از طریق موتورهای جستجو به سایت خود هدایت کنید . ضمن اینکه تصاویر کمک می کند کاربران بیشتر با محتوای شما درگیر شوند وب سایت کاربرپسند تری خواهید داشت. تکمیل کردن تگ alt توسط افزونه yoast seo کنترل می شود و شما با توجه به هشدارهای این افزونه می توانید کمک کنید سئو سایت وردپرس تان تکمیل گردد.


برای اینکه به گوگل و بقیه موتورهای جستجو بگویید که سایت شما به روز شده است, باید نقشه سایت xml برای سایت وردپرس خود ایجاد کنید.. پلاگین Yoast  این کار را برای شما انجام می دهد کافی است به قسمت تنظیمات نقشه سایت افزونه سئو بروید و گزینه فعال سازی نقشه سایت را بزنید.


به محض این که شما تنظیمات را ذخیره کنید نقشه سایت شما ساخته می شود، شما می توانید به سفارشی سازی بقیه گزینه ها بپردازید. نقشه سایت شما برای نوشته ها, صفحات ,دسته ها و برچسب ها ایجاد می شود. هنگامی که شما یک پست جدید و یا صفحه منتشر می کنید، نقشه سایت XML به طور خودکار به گوگل و بینگ اطلاع می دهد و اجازه می دهد مطالب شما سریعتر  شناسایی شود در نتیجه قدمی دیگر برای سئو سایت موتور های جستجو برداشته اید.


نشانگرهای صفحات لینک هایی هستند که معمولا در بالای عنوان پست ها ظاهر می شود، بصورت نمونه در اینجا نشانگر صفحات مانند ( صفحه اصلی > مقالات > آموزش سئو و بهینه سازی سایت وردپرس ) است. نشانگر صفحات به دو علت مفید هستند: •    اجازه می دهند کاربران به راحتی در سایت شما حرکت کنند و یک قدم دیگر در جهت بهینه سازی برای موتورهای جستجو بر‌می‌دارید. •    اجازه می دهند موتورهای جستجو برای تعیین ساختار سایت شما کار راحت‌تری داشته باشند. این نشانگر صفحات باید به صفحه اصلی لینک بازگشتی داشته باشند و دسته بندی پست ها داخل آن باشند. اگر پست شامل چندین دسته بندی باشد در نشانگر صفحات باید یکی انتخاب شود. برای دستیابی به نشانگر صفحات کافی است به قسمت تنظیمات پیشرفته در افزونه سئو بروید.

اگر چه بیشتر تم های وردپرسی تنظیمات صحیح تگ های h را پشتیبانی می کنند ولی باید مطمئن شوید تگ عنوان شما تگ h1 باشد. نام وبلاگ شما نیز باید تگ h1  باشد ضمن اینکه باید دقت داشته که برای سئو در گوگل هر صفحه , پست ,  دسته بندی باید فقط شامل یک تگ h1 باشند. البته شما برای عنوان های فرعی و زیرعنوان ها می توانید از تگ های h2 و h3 استفاده کنید و تعداد آنها در هر نوشته محدودیتی ندارد. برای ویرایش این تگ ها به سادگی می توانید وارد فایل های post.php و page.php قالب شوید.


یک عامل بسیار مهم در اینکه گوگل و بقیه موتورهای جستجو چند بار در روز سایت شما می خزند و صفحات آن را ایندکس می کنند به سرعت بارگذاری وب سایت شما وابسته است. شما می توانید از فاکتور اصلی زیر برای افزایش سرعت سایت خود استفاده کنید. ۱٫    بهینه سازی پایگاه داده شما امری ضروری است که همیشه باید در نظر داشته باشید. ۲٫    با استفاده از افزونه w3 total cache می توانید سایت خود را کش کنید و تا حد زیادی سرعت خود را بهبود ببخشید البته افزونه های دیگری مانند wp super chache و یا wp fastet cache نیز اینکار را انجام می دهند ۳٫    افزونه w3 total chache در کنار یک CDN به صورت فوق العاده ای عمل می کند و در میزان سئو سایت شما موثر است البته باید دقت داشته باشید که علاوه بر موارد بالا انتخاب هاست مناسب , تصاویر … در سرعت وب سایت شما موثر هستند.  اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید به مقاله افزایش سرعت سایت مراجعه کنید.


پس از اینکه تنظیمات پایه ای وردپرس را انجام دادید ممکن است به مشکلات بعدی مثل داشتن محتوای تکراری مواجه شوید. این دقیقا به این خاطر ایجاد می شود که وردپرس از دیدگاههای زیر مطالب را دسته بندی می کند: ۱٫    بر اساس تاریخ ۲٫    بر اساس دسته بندی ۳٫    بر اساس تگ ها خب این مسئله باعث می شود شما مثلا در ۵ صفحه مختلف یک محتوا داشته باشید که از دید گوگل به عنوان محتوای تکراری شناخته می شود و ممکن است توسط گوگل به خاطر محتوای تکراری جریمه شوید. بنابراین برای بالا بردن وضعیت سئو در گوگل باید به فکر حل کردن این مسئله باشید.


با استفاده از افزونه یاست سئو می توانید مطمئن شوید که صفحات آرشیوی که مناسب برای سایت نیستند ایندکس نشوند. کافی است در افزونه سئو به قسمت عنوان ها و متاها وارد شوید و بعد به تب آرشیو یا بایگانی ها بروید.


همانطور که می بینید ما تنظیمات مربوط به بایگانی تاریخ رو غیرفعال کرده ایم و باعث می شود هر لینکی که بر مبنای تاریخ استفاده شود به صفحه اصلی سایت ما ریدارکت گردد. اگر در حال اجرای برگه یک نویسنده باشید, بایگانی نویسنده دقیقا مانند صفحه اصلی شما می شود که این مشکل را تکراری بودن محتوا می نامند. اگر این حالت سایت شما است می توانید آن را غیرفعال کنید تا به صفحه اصلی ریدارکت شوید. یا اینکه یک noindex,follow  اضافه کنید تا در نتیجه جستجو نمایان نشود. توجه داشته باشید که لینک به آرشیو ممکن است هنوز هم توسط قالب خروجی داشته باشد بنابراین نیاز است بطور جداگانه حذفشان کنید. خطای «محتوای تکراری» در بایگانی زمانی هم ممکن است رخ بدهد. همانطور که در بالا گفته شد، می توانید برای جلوگیری از این خطا، دقیقا مانند آرشیو نویسنده عمل کنید. همانطور که در شکل می بینید ما بایگانی نویسنده را فعال و آن را noindex کرده ایم. اگر به تب سایر در همان قسمت عنوان ها و متاها بروید و در بخش زیرصفحات بایگانی گزینه noindex  را فعال کنید از نمایش دوم به بعد هر صفحه مثلا مربوط به دسته بندی, تگ ها و … در نتایج جستجو جلوگیری می کنید بنابراین اگر می خواهید فقط صفحه اول به نمایش دربیاید گزینه ایندکس را بزنید.اگر وبلاگ شما فقط یک نویسنده دارد، فکر نمی کنم شما نیاز به بایگانی نویسنده داشته باشید، بنابراین می توانید با استفاده از افزونه سئو به غیرفعال سازی ارشیو نویسنده بپردازید. همچنین، اگر شما فکر می کنید نیاز به یک آرشیو بر اساس تاریخ ندارید: آن را نیز غیر فعال کنید.


در فوریه ۲۰۰۹، موتورهای جستجوی به معرفی  تگ “rel=”canonical  پرداختند . این یکی دیگر از ابزارها برای کمک به مبارزه با محتوای تکراری است.  اگر نسخه پولی یاست سئو را داشته باشید  به صورت اتوماتیک لینک کانونیکال را برای صفحات وردپرس دریافت می کنید.


در ادامه به معرفی ۳ ابزار عالی برای بررسی و چک کردن سئو سایت پرداخته ایم. در هریک از ابزارها سعی کرده ایم تعدادی از نقاط مثبت و منفی آن ها را ذکر کنیم.


 


WooRank  یک ابزار عالی برای چک کردن سئو سایت است که در حالت رایگان یک سایت را به صورت کامل بررسی می کند. البته تعداد گزارش گیری در حالت رایگان آن محدود است.  خدمات سئو و بهینه سازی این سایت ۷ روز است و در نسخه پولی شما باید ۴۹ دلار در ماه پرداخت کنید. در ادامه یک نمونه گزارش خلاصه ای از این سایت ارائه شده است.


این گزارش در ۸ بخش زیر تقسیم بندی می شود: •    فهرست بازاریابی –  در این قسمت مهم ترین آیتم های قابل اقدام برای سایت شما ارائه می شود. •    سئو (SEO)- در این بخش چک می شود که سایت شما از نظر سئوی داخل سایت یا خارج سایت چه وضعیتی دارد (عنوان و متای توضیحات , کلمات کلیدی , تعداد بک‌لینک‌ها , استفاده از وضعیت کانونیکال www و بدون www سایت , استفاده از نقشه سایت و غیره …) •    موبایل  – نسخه موبایلی سایت شما نمایش داده می شود. •    کاربردپذیری  – این تعیین می‌کند که سایت شما را از نظر کاربر پسند بودن با ارزیابی قابلیت استفاده از شیوه های مختلف (به عنوان مثال، وجود یک صفحه سفارشی ۴۰۴، محتوای در دید کاربران در بالای سایت، ساختار نشانه گذاری و غیره) بررسی می‌کند. •    فن آوری  – در این بخش به بررسی جنبه های دیگر از سایت (به عنوان مثال، استانداردهای انطباق با W3C ، بهینه سازی سرعت، و غیره) . •    اجتماعی  – این گزینه میزان محبوبیت سایت شما در شبکه های اجتماعی را بررسی می‌کند (به عنوان مثال، اطلاعات پروفایل فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، و غیره). •    محلی  – این بخش به بررسی ارائه لیست سایت شما در دایرکتوری های محلی می‌پردازد. •    آخرین بازدید –  این آیتم میزان محبوبیت سایت شما را بر اساس تخمین های مختلف ترافیک اندازه گیری می کند.این سایت یک ابزار رایگان برای بررسی و چک کردن سئو سایت است و وضعیت سایت شما را در ۶ دسته بندی مختلف بررسی می کند. بر مبنای تحلیلی که روی وضعیت سئوی سایت شما انجام می دهد به صورت خلاصه یک نمره بر اساس موارد صحیح و موارد مشکل دار به شما ارائه می کند. در ادامه گزارش تست سئو سایت گوگل در این سایت ارائه شده است


خلاصه ای از ۴۵ تا از موارد بررسی سئو این سایت در ادامه ذکر شده است: •    مسائل متداول در سئو  – در این بخش اطلاعات گسترده ای از سئوی سایت شامل استفاده از کلمه کلیدی را در مناطق مهم نشانه گذاری ، وجود یک فایل robots.txt و نقشه سایت XML، رعایت استانداردهای HTML، سئو پسند بودن آدرس ها و … چک می شود. •    بهینه سازی سرعت  – این قسمت آیتم های موثر در کاهش سرعت سایت سایت را چک می کند (به عنوان مثال، اندازه صفحه، فشرده سازی، کش کردن، کوچک سازی، سرعت سرور، و غیره) •    سرور و امنیت – در این بخش به شناسایی چند نکته مهم میزبانی و امنیت ویژگی های سایت پرداخته می شود (به عنوان مثال، canonicalization  مناسب، ظاهر شدن در لیستهای سیاه و مشکوک، فراهم آوردن امکان دسترسی غیر ضروری و یا نمایش اطلاعات حساس، و غیره) •    قابلیت استفاده موبایل •    رسانه های اجتماعی •    وب معنایی –  وضعیت شما از نظر استفاده از میکروداده ها و ساختار نشانه گذاری بررسی می شود.این سایت نیز به بررسی وضعیت سئوی سایت شما می پردازد. خدمات سئو و بهینه سازی در تحلیل برای موتورهای جستجو این سایت ۳۰ روزه است و نسخه پولی آن ۹۹ دلار در ماه است. در ادامه یک نمونه گزارش تست سئو سایت ارائه شده است.


بررسی سئو این سایت در ۹ بخش زیر تقسیم بندی شده است: •    نمایش –  این خلاصه وضعیت نمایش سایت شما را از دید موتورهای جستجو نمایش می دهد (به عنوان مثال، کدام صفحات توسط robots.txt مسدود شده اند و یا متا تگ ها روبات ها ، کدام صفحات پیدا نمی شوند ، کدام صفحات تغییر مسیر داده شده اند ). •    متا – در این بخش وضعیت مهم ترین متاهای سایت بررسی می شود (به عنوان مثال، عناوین تکراری، متای توضیحات تکراری ، و غیره) . •    محتوا  – این بخش به ارائه ویژگی های مهم برای محتوای متنی سایت پرداخته می شود (به عنوان مثال، عنوان، تعداد لینک، تعداد کلمه، وجود محتوای تکراری داخلی، و غیره). •    لینک ها  – این بخش لیستی در مورد لینک های داخلی و خارجی سایت (به عنوان مثال، لنگر متن ، لینک های شکسته، لینکهای دنبال نشده و غیره). •    تصاویر – وضعیت تصاویر سایت شما بررسی می گردد (به عنوان مثال، نام فایل، متن ALT، عنوان متن، اندازه، و غیره) . •    معناشناسی-  در این بخش اطلاعات مربوط به عنوان های سایت (تگ های H1، H2، H3) و و میکروداده ها ارائه می شود. •    سرعت سایت برای استفاده در کامپیوتر •    سرعت سایت در موبایل •    مقایسه خزیدن  – در اینجا مقایسه ای از وضعیت جستجوهای مختلف سایت (در زمان های مختلف انجام شده) به منظور بررسی مسائل و مشکلات سایت و اینکه در طول زمان چطور تغییر کرده بررسی می شود.

در این مقاله به آموزش کامل سئو و بهینه سازی سایت وردپرس در گوگل و موتورهای جستجو پرداختیم و فهمیدیم سئو سایت چیست, چرا سئو مهم است , چطور سئوی سایتمان را در وردپرس با استفاده از افزونه Yoast SEO انجام دهیم , قسمت های مختلف افزونه یاست سئو و تنظیمات آن را در وردپرس بررسی کردیم و نهایت فهمیدیم چطور به چک کردن سئوی سایت بپردازیم و با استفاده از حالت رایگان این سایت ها به ارائه خدمات سئو و بهینه سازی مربوط به مشتریان خود از نظر گوگل و موتورهای جستجو بپردازیم.

 


سلام


مطلب مفیدی بود از گوگل دنبالش بودم و نوت برداری کردم البته مطالب دیگه سایتتونو دوستانم دنبالش هستند که من سایتتونو اس ام اس کردم برای دوستان

ممنون


سلام لطف دارید, امیدواریم از این آموزش کامل سئو و بهینه سازی سایت وردپرسی لذت برده باشید , موفق باشید

ممنون از پست خوبتون


سلام خیلی ممنون بابت آموزش


خواهش می‌کنم شما همچنین می‌توانید یاد بگیرید که چطور در صفحه اول گوگل باشید

سپاس، مطلب خوب وبدردبخوری بود. اگر نمونه های فارسی هم برای بررسی سئو معرفی میکردید خیلی خوب میشد.

سلام ممنونم از وب سایت و مطالب فوق العادتون ، با سپاس فراوان موفق باشید

با سلام و تشکر از مطلب خوب و جامع شما. مطلبی هم راجع به بزرگترین فاکتور سئو در سال ۲۰۱۷ خوشحال میشم مطالعه کنید

ممنون خیلی خوب بود


سلام کامل ترین مقاله در این حوزه هست ممنون – عالی بود

خواهش می کنم موفق باشید


سلام مطلب خیلی خوبی بود، ما خیلی استفاده کردیم و از وقتی از این موارد استفاده کردیم ورودی گوگل ما ۴۰ درصد بیشتر شده! عالی هستید.

سلام ممنون موفق باشید


سلام مرسی موفق باشید


مرسی لطف دارید محصول ارزان کلمات طلایی ترافیک ساز هم به شما بیشتر کمک میکند

مختصر و مفید . تشکر


با عرض سلام و خسته نباشید ، جا داره که به خاطر این مطالب مفیدی که قرار دادید از شما تشکر کنم من به عنوان یک تازه وارد نهایت استفاده بردم ، بسیار ممنون . واقعا این مطلب در بهبود سئو سایت من تاثیر بسزایی داشت .

خواهش میکنم پیشنهاد میکنم برای قرار گفتن در صفحه اول گوگل این مقاله را مطالعه کنید

عالی بود


ممنون


با سلام مطلب خوبی ممنون


سلام سایتتون عالیه ممنون از مطالبی که به اشتراک میذارین

سلام وقت بخیر میخواستم بدونم ایا افزودن مرتب نوشته و برگه به سایت تاثیری تو رتبش داره یا نه

سلام اگر محتوای تولیدی شما مورد پسند کاربرانتان باشد بله مفید است ولی تنها فاکتور رتبه گرفتن در گوگل نمی باشد!

سلام . سایتتون خیلی عالیه . به جرات میتونم بگم یکی از برتزین سایت های ایرانی در زمینه سئو هستین.

با سلام


مقاله خیلی خوبی بود . خیلی بهم کمک کرد .


با تشکر


سلام .


یه سوال : تو هر مطلب چند تا لینک میتونیم قرار بدیم . ؟

با تشکر


سلام اگر منظور تان لینک سازی داخلی است در این مقاله توضیح داده ایم

ممنون بابت مطلب کاملتون


سلام ممنون اطلاعاتتون خوب بود من هر روز در وبسایت شما میام تا چیزهای جدید بنویسید

عالی عالی عالی بود


با سلام لطفا در مورد ساخت بک لینک رایگان و طبیعی مطلب بزارید

سلام خیلی عالی بود در ضمن دسته بندی به خوبی بود موفق باشید

مطلب مفیدی بود، آموزش ویدئویی هم لطفا بگذارید ممنون

با سلام من سوال داشتم چطور میشه دکمه ی سرچ رو در سایت وردپرس قرار دادتا کاربران از ان استفاده کننند از چه افزونه ای استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام در قسمت ابزارک ها قابلیت اضافه کردن در محل دلخواه می باشد

سلام با عرض پوزش میشه دقیقا بگید کجای ورد پرس هست

سلام می توانید پس از ورود پنل کاربری به قسمت سفارشی سازی سایت وارد شوید به قسمت ابزارک ها وارد می شوید به عنوان مثال سایدبار سمت راست یا فوتر ها را انتخاب کنید و در انجا اضافه کردن ابزارک را بزنید می توانید دنبال آیتم جستجو و یا هر گزینه دلخواه بگردید و آن را اضافه و تنظیمات را ذخیره کنید.

مطالبتون عالی و جامع هستش ممنون


تشکر از مدیر سئو- مقاله بسیار کاملی بود


3  ×  5  =  .hide-if-no-js{display:none !important;}


مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن. همچنین می توانید بدون مشترک شوید.
سبد خرید شما خالی است!


سبد خرید شما خالی است!
با عضویت در همیار وردپرس


همین الآن، عضو شوید


همیشه آرزو داشتم یک منبع آموزشی فارسی وردپرس می بود تا علاوه بر یادگیری ساده تر وردپرس ، از پیشنهادات آموزشی آن استفاده میکردم. آن آرزو، اکنون، “همیار وردپرس” نام دارد.

توصیه همیاروردپرس: هاست وردپرس ایران سرور


نام کاربری یا ایمیل؟


رمز


مرا به خاطر بسپارفراموشی رمز عبور

هنوز عضو نیستید؟


ثبت‌نام کنید


لینک دانلود را همین الان برایم ایمیل کن


چرا عضو سایت نمی‌شوید تا دیگر این پنجره را نبینید و مستقیم دانلود کنید؟

از تماس با ما پشیمان نخواهید شد! تــیــم طــراحــی ایــران وردپــرس جهت گسترش سیستم های وردپرسی، همواره پایدارترین تعرفه ها را برای طراحی سایت های وردپرسی در نظر می گرد

امروزه درصد بسیار قابل توجهی از بازدید کنندگان اینترنت از طریق : تبلت , موبایل و … وارد وب سایت ها می شوند لذا طراحی واکنش گرا قالب وردپرس امری ضروریست

سئو در کلمه معنی بهینه سازی برای موتور های جستجوگر را می دهد , تمامی وب سایت ها و قالب هایی که توسط ایران وردپرس طراحی می شوند دارای سئو و بهینه سازی حرفه ای هستند

شما هم شاهد هستید که امروزه سبک طراحی گرافیکی وب سایت ها از نظر : رنگ , افکت , هاور و … با سابق تفاوت بسیاری کرده است پس همین حالا خود را با ایران وردپرس به روز کنید

کــلــمــات کـــــلــــــیــــــدی

دســترســی ســــــریــــــع

پـشـنـیـبـانی آنـــــلــــــایــــــن

Design BY : IRan WordPress


425 مشتری راضی


طراحی قالب وردپرس


به یک سری فعالیت ها که برای بالا بردن رتبه ی سایت در نتایج جستجو شده در موتور های جستجو صورت می گیرد ، سئو می گویند که برای این کار باید سایت مورد نظر را بهینه سازی کرد. در واقع طراحی سایت ، محتوا ، لینک ها ، دسترسی ها ،ساختار ، کلمات کلیدی در بالا بردن سئو سایت موثر هستند.

برای بهینه سازی کردن سایت ابتدا لازم است یک سری کلمات کلیدی ( چه عام و چه خاص ) را در راستای اهداف کلی سایت برای هر صفحه به صورت جداگانه انتخاب کنیم (در حدود ۳ تا ۶ کلمه ) سپس این کلمات را طبقه بندی کنیم ، حال اگر کاربر یک کلمه ای را جستجو کند که در سایت شما جزو کلمات کلیدی باشد ، یکی از نتایج جستجو شده سایت مورد نظر شما خواهد بود .کار دیگر برای بهینه سازی سایت این است که مطالب و محتویات سایت را نیز بهینه و طبقه بندی کنیم . استفاده درست از تگ های مختلف در طراحی سایت نیز در بالا بردن سئوی سایت نقش زیادی دارد .


ممکن است یک سایت خوب و با تمام امکانات طراحی کرده باشید اما پس از مدتی ببینید که بازدید کنندگان سایت مورد نظر شما به اندازه ای که انتظار داشته اید نرسیده اند. باید این مطلب را مد نظر داشته باشید که اکثر بازدید کنندگان سایت شما از طریق جستجو در موتور های جستجو (مثلا گوگل ) جذب می شوند بنا براین بالا بودن سئو سایت شما در تعداد بازدیدکنندگان از سایت شما تاثیر زیادی دارد .پس برای رفع این مشکل بزرگ باید سایت مورد نظرتان را بهینه سازی کنید .


هر صفحه ی سایت مورد نظر شما در موتورهای جستجو رتبه ی مخصوص به خود را داراست ، که به آن page rank می گویند ، این رتبه بر اساس امتیازی که موتور های جستجو ( مثلا گوگل ) طبق آمار تعداد بازدید کنندگان ، کلمات ، لینک ها و اعتبار سایت شما در نزد سایت های دیگر بدست می آورند صورت می گیرد. گوگل تقریبا هر یک ماه یک بار بر اساس این آمار رتبه های سایت های مختلف را پایین و بالا می برد .

– استفاده از مطالب سایت های دیگر یا کپی کردن مطالب ان ها .

– ایجاد بک لینک منفی .


– اگر CRT ( کاربر پسند بودن یا نبودن سایر را مد نظر قرار میدهد ) سایت پایین بیاید . سئوی سایت نیز پایین می آید .

– هک شدن سایت مورد نظر توسط هکرها


 


فاکتورهایی که موتورهای جستجو برای سایت های مختلف در نظر می گیرند را جدی بگیرید چرا که همین فاکتورها و نکات سئو در بهتر شدن سایت شما و ارتقاء سایت و همچنین جذب بازدید بیشتر بسیار موثر خواهد بود. هستند افرادی که در پیاده سازی این نکات دچار اشتباهاتی در بهینه سازی سایت می شوند.

 


با رعایت این موارد سایت خود را موفق تر از پیش کنید.


وقت ما همیشه در اختیار مشتریان محترم است. با ما تماس بگیرید : 09394040011

وقت ما همیشه در اختیار مشتریان محترم است. کافیست با یک پیام ما را مطلع سازید.

ااستعلام قیمت برای خدمات ما:


مشهد، بلوار امامت، امامت 25 – حضور با هماهنگی قبلی 10

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

} logo-samandehi